Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archiwum

 PIELGRZYMKA-WYCIECZKA  DO WŁOCH I NA SARDYNIE

Sardynia
PROGRAM

 • I DZIEŃ: Zbiórka uczestników przed kościołem o godz. 16.Wyjazd z Zabrza, przejazd przez Czechy ,nocny przejazd przez Austrię, Alpy, Przełęcz Brenneńską.
 • II DZIEŃ: Przyjazd nad Jezioro Garda, zakwaterowanie w hotelu, popołudniowy odpoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.
 • III DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka do Werony (dla chętnych) ,zwiedzanie kościoła św. Anastazji, pięknej Starówki, domu Julii, spacer nad rzeką Arno. Powrót do hotelu. Popołudniowy odpoczynek na plaży. Obiadokolacja, nocleg.
 • IV DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd z Gardy. Przyjazd do Reggio Nell Emilia-miejsca powstania naszego hymnu polskiego. Przejazd do Parmy – zwiedzanie Katedry pw św. Jana i pięknego placu Duomo. Przyjazd do Genui – stolicy Ligurii. Zwiedzanie portu. Zaokrętowanie i nocny rejs na Sardynię.
 • V DZIEŃ: Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie okolicy, plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
 • VI DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd na całodzienną wycieczkę na południe wyspy do jej stolicy Cagliari. Spacer po zabytkowej Starówce. Zwiedzanie Katedry pw. Św. Saturna-patrona miasta, zabytków starożytnych- amfiteatru wykutego w skałach, portu… Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 • VII DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę po wybrzeżu wschodnim wyspy .Zwiedzanie grot i spacer po uroczych nabrzeżach. Powrót do hotelu. Popołudniowy odpoczynek, kąpiel, plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
 • VIII DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do portu. Zaokrętowanie. Rejs do portu Civitavecchia. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Spacer po okolicy. Obiadokolacja. Nocleg.
 • IX DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra na Watykanie, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, zakupy pamiątek i posiłku. Spacer wzdłuż Tybru na Pl. Navona, do Panteonu, na Pl. Colonna i do Fontanny di Trevi. Przejazd do Bazyliki Św. Pawła za Murami, udział w mszy św Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 • X DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Rzymu na Audiencję Generalną na Pl. Św. Piotra. Spacer po Rzymie starożytnym : zwiedzanie Pl.Argentina, Wzgórza Kapitol, Forum Romanum i Coloseum(z zewnątrz). Udział w mszy św. w kościele polskim pw. Św. Stanisława w Rzymie. Przejazd na Lateran. Zwiedzanie Bazyliki św. Jana i Swiętych Schodach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 • XI DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Bolonii, stolicy regionu Emilia-Romania, jednego z najpiękniejszych miast w Italii. Spacer po zabytkowej Starówce. Zwiedzanie kościoła San Petronio, Krzywych Wież, największego Cmentarza Żołnierzy Polskich z Armii Andersa. Przejazd na obiadokolację i nocleg tranzytowy.
 • XII DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w podróż powrotną do Polski. Po drodze postój na kolację w Lechovicach. Przyjazd do domu w godzinach nocnych.

sardynia map

Koszt pielgrzymki : 1000 zł + 400 € + 80 € (wstępy)

W cenie świadczenia:
✔ Podróż luxusowym autokarem, opieka pilota , przewodnika i duszpasterza,
✔ Ubezpieczenie NW, KL i bagażu, 9 obiadokolacji, 9 śniadań, 9 noclegów.

Organizator:

Grupa Pielgrzymkowa im. św. Jana Pawła Ⅱ przy parafii św. Jadwigi w Zabrzu,
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl
Zapisy : Stanisław Ulanicki, tel. 508-231-452, e-mail: stanislaw-52@tlen.pl
ZAPRASZAMY !


 plan

PIELGRZYMKI/WYCIECZKI 2018

Planowane do zorganizowania przez Grupę Pielgrzymkową im. Świętego Jana Pawła II przy Parafii Św. Jadwigi w Zabrzu
  1. Pielgrzymka – Kamień Śląski – Prudnik – Moszna – 28.04.2018 (1 dniowa)
  2. Pielgrzymko-wycieczka – Kotlina Jeleniogórska – Szklarska Poręba – Świeradów Zdrój – Cieplice Zdrój – Krzeszów – 24-27.05.2018 (3-4 dniowa)
  3. Pielgrzymka – Medjugorie – Chorwacja – Słowenia – 03-12.06.2018 (10 dniowa)
  4. Pielgrzymka – Częstochowa – Leśniów – Gidle – 25.08.2018 (1 dniowa)
  5. Pielgrzymko-wycieczka – Włochy – Sardynia – 09-21.09.2018 (13 dniowa)
  6. Pielgrzymka – Bieszczady – Kalwaria Pacławska – Myczkowsce – Solina – Polańczyk – Stara Wieś – 04-07.10.2018 (4 dniowa)
  7. W planie jest wyjazd do Lourdes w 160 rocznicę objawień ARS – Carcassonne – Strasburg/wycieczka w góry Pireneje.

Szczegółowe informacje: Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452 oraz
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl
e-mail: stanislaw-52@tlen.pl / stanislaw.ulanicki@gmail.com

Spotkania Grupy Pielgrzymkowej im. Świętego Jana Pawła II oraz osób zainteresowanych wyjazdami odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy Św. (godz. 18³º w salce katechetycznej parafii Św. Jadwigi w Zabrzu ul. Wolności 504)

ZAPRASZAMY!!!

jp2

Daty i szczegóły wyjazdu mogą ulec zmianie.
Przy zapisie będzie pobierana zaliczka.


 

 PIELGRZYMKA – WYCIECZKA
W KOTLINĘ JELENIOGÓRSKĄ

jelenia

CIEPLICE ZDRÓJ – ŚWIERADÓW ZDRÓJ – SZKLARSKA PORĘBA – KRZESZÓW
TERMIN: 17-20.05.2018 (3-4 DNIOWA)

 • I DZIEŃ: Zbiórka uczestników. Wyjazd z Zabrza o godz.8. Przejazd przez Opolszczyznę na Dolny Śląsk Przyjazd do Jeleniej Góry .Obiad. Zwiedzanie Starówki : pięknego średniowiecznego Rynku, Bazyliki Św. Erazma, Kościoła Garnizonowego z bogatym wnętrzem i unikalnymi malowidłami, bram miejskich. Przejazd do Szklarskiej Poręby, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 • II DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Świeradowa Zdroju. Wjazd kolejką na Izerski Wierch, podziwianie panoramy Kotliny i otaczających ją gór. Spacer po Parku Zdrojowym, zakupy pamiątek. Powrót do Szklarskiej Poręby. Wieczorek integracyjny z grillowaniem i muzyką. Nocleg.
 • III DZIEŃ: Śniadanie. Wjazd na Szrenicę, podziwianie panoramy Kotliny Jeleniogórskiej. Przejazd do Szklarskiej Poręby Górnej, spacer nad Wodospad Kamieńczyk, największy i najpiękniejszy na Dolnym Śląsku. Powrót do hotelu. Czas wolny na spacer po centrum, na zakup pamiątek, kawę. Obiadokolacja. Nocleg.
 • IV DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Cieplic Zdroju. Spacer po Parku Zdrojowym i do pijalni wód mineralnych. Zwiedzanie pocysterskiego klasztoru i kościoła św. Jana Chrzciciela. Przejazd malowniczą trasą przez Podgórzyn, Sosnówkę, Mysłakowice do Łomnicy, gdzie znajduje się zabytkowy folwark, barokowy pałac nad Bobrem. Posiłek w restauracji pałacowej. Spacer na drugi brzeg rzeki do pięknego parku królewskiego i najpiękniejszego obiektu w Dolinie Pałaców i Ogrodów –renesansowego dworu królewskiego z 1607r., należącego do córki króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III, Luizy. Wyjazd w podróż powrotną do domu. Przyjazd w godzinach późnowieczornych.

ZAPISY:
Szczegółowe informacje: Stanisław Ulanicki tel. 508-231-452 oraz
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl,
e-mail: stanislaw-52@tlen.pl / stanislaw.ulanicki@gmail.com

Spotkania Grupy Pielgrzymkowej im. Świętego Jana Pawła II oraz osób zainteresowanych wyjazdami odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy Św.
(godz. 18³º w salce katechetycznej parafii Św. Jadwigi w Zabrzu ul. Wolności 504)

Daty i szczegóły wyjazdu mogą ulec zmianie.
Przy zapisie będzie pobierana zaliczka.


 

 PIELGRZYMKA DO MEDŻUGORIE I SANKTUARIÓW POŁUDNIOWOSŁOWIAŃSKICH

LAST

TERMIN:  3 – 13 VI  2018 r.

 • I dzień:
  Zbiórka uczestników przed kościołem o godz. 17 .Odjazd z Zabrza do Czech. Przejazd przez Austrię i Słowenię.
 • II dzień:
  Przyjazd do Postojnej w godzinach porannych. Zwiedzanie słynnej jaskini o dł. 20 km, wyżłobionej przez rzekę Pivkę .Przejazd malowniczą trasą do Chorwacji. Zakwaterowanie na Riwierze Dalmatyńskiej. Odpoczynek nad Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja. Nocleg.
 • III dzień:
  Śniadanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego do Zadaru. Spacer uliczkami zabytkowej Starówki. Podróż do Szibenika- zabytkowego miasta i XII-wieczną katedrą, udział w mszy św., spacer po Starówce. Przejazd do Trogiru, pięknie położonego na wyspie miasta kupców weneckich. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 • IV dzień:
  Śniadanie. Wyjazd do Splitu- rodzinnego miasta cesarza Dioklecjana. Zwiedzanie pałacu, katedry i portu. Przejazd do Chorwackiego Lourdes na Riwierze Makarskiej. Msza św. Podróż malowniczą trasą na południe Dalmacji . Zakwaterowanie w hotelu w Medżugorie. Obiadokolacja. Udział w wieczornym nabożeństwie w Sanktuarium Matki Boskiej Pokoju. Nocleg.
 • V dzień:
  Śniadanie. Wyjazd na piękną wycieczkę do Dubrownika – uroczego miasta-twierdzy, portu. Zwiedzanie Starówki , kościołów, katedry, cerkwi i portu. . Przejazd piękną trasą widokową południowego wybrzeża dawnej Republiki Dubrownickiej.Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 • VI dzień:
  Śniadanie. Wyjazd do Bijakovicz, wejście na Górę Objawień. Odwiedzenie ośrodka wychowawczego CENACOLO i budowanego przez rodzinę amerykańską ośrodka hotelowo-rekolekcyjnego. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja. Udział w mszy św. i modlitwie różańcowej w sanktuarium. Nocleg.
 • VII dzień:
  Śniadanie. Wycieczka do Mostaru –pięknie położonego miasta tureckiego nad Neretwą. Zwiedzanie zabytkowej Starówki, meczetu, kościoła św. Piotra. Przejazd do urokliwego zakątka – wodospadów w Krawicy. Kąpiel i odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wyjście do sanktuarium Matki Boskiej Pokoju na modlitwę wieczorną. Nocleg.
 • VIII dzień:
  Śniadanie. Wyjazd z Medżugoria. Przyjazd do Parku Narodowego w Plitvicach. Spacer wśród pięknych wodospadów nad jeziorami. Rejs statkiem po jez. Kozjak. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 • IX dzień:
  Śniadanie. Wyjazd z Chorwacji .Przyjazd do Mariazell. Zwiedzanie sanktuarium. Msza św.
  Przejazd przez Czechy. Powrót do Zabrza w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA W CENIE :
przejazd autokarem na całej trasie, ubezpieczenie OC i NW, opieka pilota – przewodnika,

opieka duszpasterza, 7 noclegów w hotelach w pokojach 2,3-osobowych, 2 posiłki dziennie
( 7 śniadań i 7 obiadokolacji).

Dodatkowo płatne wstępy: do parku 110 kun(ok. 70 zł), 40 euro.

Zapisy:

Parafia Św. Jadwigi Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452
ZAPRASZAMY !

 


PIELGRZYMKO – WYCIECZKA

DĘBOWIEC, STARA WIEŚ, KALWARIA PACŁAWSKA,

BIESZCZADY

POLAŃCZYK, DUKLA

bieszczady

22-24.06.2018

PROGRAM:

DZIEŃ 1 Wyjazd uczestników pielgrzymki o godz. 5.00 z parkingu przy kościele Św. Jadwigi w Zabrzu (Parking LIDL). Przyjazd do Dębowca do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Zwiedzanie kościoła
oraz Kalwarii Saletyńskiej z 1929 r., na której znajdują się trzy figury Matki Bożej odtwarzające objawienia w La Salette. Przejazd do Starej Wsi gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej
Starowiejskiej, której początek kultu datuje się na 1399 r. Przejazd do Kalwarii Pacławskiej zwanej ze względu na kult Męki Pańskiej – Jerozolimą Wschodu, a ze względu na obecność cudownego obrazu
Matki Bożej – Jasną Górą Podkarpacia. Zwiedzimy zespół klasztorny i Kalwarii, którą tworzą 43 kaplice z lat 1825-1875. Przejazd do Myczkowców. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 Śniadanie. Przejazd do Polańczyka – zwiedzanie zapory, rejs statkiem po Solinie. Jak czas pozwoli to pojedziemy do Cisnej w której przejedziemy się Kolejką Bieszczadzką. Powrót do hotelu,
obiadokolacja, wspólny wieczór, nocleg.

DZIEŃ 3 Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Dukli. Zwiedzanie Sanktuarium Św. Jana oraz kościółka na Puszczy wraz z pustelnią i cudownym źródełkiem. Droga powrotna do Zabrza prowadzi przez
Tuchów w którym być może zwiedzimy Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Ziemi Tarnowskiej. Przewidziany powrót do domu w godzinach późno wieczornych.

Cena wyjazdu: 380 zł 

(płatne przy 42 osobach) obejmuje:

– przejazd komfortowym autokarem
– 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje
– Bogaty program pobytu
– Opieka pilota (przewodnika), ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje rejsu po Solinie i ewentualnej Kolejki Leśnej

Organizator:
Grupa pielgrzymkowa im. Św. Jana Pawła II przy Parafii Św. Jadwigi w Zabrzu.
Stanisław Ulanicki tel. 508-231-452
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl
stanislaw-52@tlen.pl
stanislaw.ulanicki@gmail.comulanicki plan

PIELGRZYMKI/WYCIECZKI 2017

Planowane do zorganizowania przez Grupę Pielgrzymkową im. Świętego Jana Pawła II przy Parafii Św. Jadwigi w Zabrzu

 1. Oświęcim – Wadowice
  22.04.2017 – 1 dniowa
 2. Sanktuaria: Św. Jadwigi – Trzebnica (jak czas pozwoli Góra Św. Anny)
  06.05.2017– 1 dniowa
 3. Sanktuaria Lwowa oraz zabytki i Żółkiew
  25-28.05.2017 – 4 dniowa (Potrzebny ważny paszport)
 4. Sanktuaria Gidle – Św. Anna – Częstochowa
  02.09.2017 – 1 dniowa
 5. Wyjazd na 100-lecie objawień Fatimskich (Lourdes – Nazare – Fatima – Lizbona
  – Giblartar (rejs statkiem do Afryki) – Grenada – Walencja – Barcelona)
  Wyjazd jest połączony z wypoczynkiem nad morzem, wyjazd 13-dniowy od 04.09.2017
 6. Wycieczko-pielgrzymka – Zakopane – Ludźmierz – Krzeptówki oraz okolice
  Wyjazd 3 lub 4 – dniowy od 12-15.10.2016
 7. W planie jest wyjazd do Medjugorie – Chorwacja – 10 dniowa (data do ustalenia)

Daty i szczegóły wyjazdu mogą ulec zmianie.
Przy zapisie będzie pobierana zaliczka.

Szczegółowe informacje: Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452 oraz
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl
e-mail: stanislaw-52@tlen.pl / stanislaw.ulanicki@gmail.com

Spotkania Grupy Pielgrzymkowej im. Świętego Jana Pawła II oraz osób zainteresowanych wyjazdami odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy Św. (godz. 18³º w salce katechetycznej parafii Św. Jadwigi w Zabrzu ul. Wolności 504)

ZAPRASZAMY!!!

jp2

WYCIECZKO-PIELGRZYMKA 
LUDŹMIERZ – ZAKOPANE

W ROKU 100-LECIA OBJAWIENIA MATKI BOSKIEJ FATIMSKIEJ

wycieczka ludzimierz zakopane

TERMIN: 12-15.10.2017 r.

PROGRAM:
WADOWICE + LUDŹMIERZ + BACHLEDÓWKA + ZAKOPANE

Dzień 1.

Wyjazd o godz.6°° z parkingu obok kościoła św. Jadwigi w Zabrzu Zaborzu (parking LIDL). Przejazd do
Ludźmierza – najstarszej miejscowości na Podhalu założonej przez zakon Cystersów w 1234 roku.
Zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala i ogrodów. (po drodze do Ludźmierza –
Wadowice) . O godz. 13°° msza św. i droga krzyżowa. O godz. 17°° przejazd do Sanktuarium Matki Bożej
Jasnogórskiej na wzgórze Bachledówka (947 m.n.p.m.) – różaniec, podziwianie panoramy Tatr.

Dzień 2.

Po śniadaniu Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik – Olcza.
Po mszy św. wyjazd do Szaflar na baseny termalne (płatne we własnym zakresie, zamawiane przez
internet wcześniej) lub spacer do Morskiego Oka. Po południu czas wolny.

Dzień 3.

Po śniadaniu Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej – Wiktorówki.
Wyjazd do Doliny Kościliska – wieczorem spotkanie przy kawie i zabawa góralska.

Dzień 4.

Po śniadaniu czas wolny. Wyjazd na Gubałówkę (płatne we własnym zakresie), msza św. w Sanktuarium
na Krzeptówkach i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Wyjazd z Zakopanego około godz. 17:30 .
Planowany powrót do Zabrza na godz. 21:00.

CENA: 360 zł. (płatnych przy 42 osobach)

Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd komfortowym autokarem;
– 3 noclegi
– 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
– opieka pilota;
– ubezpieczenie NNW;

* Program może ulec zmianie na życzenie pielgrzymów lub ze względów pogodowych.

ORGANIZATOR: Grupa Pielgrzymkowa Im. Błogosławionego Jana Pawła II
przy parafii Św. Jadwigi w Zabrzu

ZAPISY: Parafia Św. Jadwigi w Zabrzu
Ulanicki Stanisław – Tel kom.: 508-231-452, e-mail: www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl


fatima

PIELGRZYMKA DO FATIMY 
od 9 do 23 września 2017r.

I dzień

Godz. 15 – Zbiórka uczestników pielgrzymki w koś .pw. Św. Jadwigi w Zabrzu. Ulokowanie bagaży i pasażerów w autokarze. Wyjazd. Nocny przejazd przez Niemcy do Francji.

II dzień

Przyjazd do Nevers, pobyt w klasztorze, w którym przebywała, zmarła i jest pochowana w szklanej trumnie św. Bernadetta , modlitwa w grocie lurdzkiej. Przejazd do sanktuarium w Paray Le Monial – miejsca objawienia Serca Pana Jezusa, zwiedzanie romańskiej katedry i zabytkowego miasteczka. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

III dzień

Śniadanie. Całodzienny przejazd do Lourdes. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, udział w wieczornej procesji ze świecami. Spacer urokliwymi uliczkami miasteczka. Nocleg.

IV dzień

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami Bernadetty, domów, kościołów, udział w Mszy św. I Drodze Krzyżowej, kąpiel w cudownej wodzie. Zakupy pamiątek i w miarę czasu dla chętnych wjazd na górę widokową. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

V dzień

Śniadanie Całodzienny przejazd do Santiago de Campostella. Widokowa trasą. Obiadokolacja i nocleg.

VI dzień

Przyjazd do Santiago de Compostella. Zwiedzanie sanktuarium Św. Jakuba. Przejazd do Fatimy uroczą trasą wzdłuż linii oceanicznej .Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście: zwiedzanie sanktuarium, msza św. Modlitwa w Kaplicy Objawień. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji. Nocleg.

VII dzień

Śniadanie. Wyjście na Drogę Krzyżową. Msza św. na Kalwarii . Spacer do rodzinnej wsi pastuszków : Jacynty, Franciszka i Łucji. Zwiedzanie ich domów, zakup pamiątek, powrót do Fatimy. Przejazd do Nazare – pobliskiego nadmorskiego miasteczka średniowiecznego z zabytkowym kościółkiem i piękną nadoceaniczną plażą. Plażowanie, zakup pamiątek. Powrót do Fatimy przez historyczną miejscowości Batalha. Obiadokolacja. Pobyt w sanktuarium, udział w modlitwie różańcowej, procesji. Nocleg.

VIII dzień

Śniadanie. Wyjazd do Lizbony – stolicy Portugalii. Spacer po uroczej dzielnicy Belem, zwiedzanie Klasztoru Hieronimitów z grobami Magellana i Królów port. , katedry i kościoła św. Antoniego. Przejazd najdłuższym mostem nad rzeką Tag do granicy z Hiszpanią. Przyjazd do  Sevilii ,zwiedzanie katedry i starówki. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie ,obiadokolacja i nocleg.

IX dzień

Śniadanie. Przejazd nad Morze Śródziemne na wybrzeże Costa del Sol. Fakultatywny rejs statkiem do Ceuty – zamorskiej posiadłości hiszpańskiej na terenie Maroka. Pozostali uczestnicy mają dopołudniowy odpoczynek na plaży. Po południu wspólny wyjazd do pobliskiego Gibraltaru – kolonii brytyjskiej. Spacer po starówce. Zakup pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

X dzień

Śniadanie . Wyjazd z Algecizas. Przejazd przez Malagę do Granady. Zwiedzanie miasta i najpiękniejszego pałacu sułtańskiego Alkazar. Alkazaba, dawna stolica emiratu arabskiego. Spacer po urokliwych ogrodach. Podróż malowniczą trasą widokową południowym wybrzeżem Hiszpanii do Walencji. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

XI dzień

Śniadanie .Przejazd wzdłuż wybrzeża do Taragony, starorzymskiego miasta portowego. Zwiedzanie teatru rzymskiego i starówki. Dalsza podróż wzdłuż wybrzeża Costa Dorada na wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer nad morze. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po kurorcie. Nocleg.

XII dzień

Śniadanie. Wyjazd do sanktuarium Matki Bożej w Montserat .Udział w międzynarodowej mszy św. Przejazd do Barcelony – stolicy Katalonii. Zwiedzanie zabytkowej starówki Cita Vella, Katedry pw. Św. Eulalii, wjazd na wzgórze Montjuc z piękną panoramą miasta ,stadionem olimpijskim, obiektami wystawowymi. Przyjazd na Costa Brawa na obiadokolację i nocleg.

XIII dzień

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek mad Morzem Śródziemnym. Dla chętnych spacer po okolicy, degustacja win lub fakultatywny wyjazd do Lloret de Mar na występy flamenco. Obiadokolacja, nocleg.

XIV dzień

Śniadanie. Wyjazd do Francji. Przejazd do Avignone. Zwiedzanie dawnej stolicy papieskiej ze słynnym mostem San Benezet. Przejazd na obiadokolację i nocleg tranzytowy.

XV dzień

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Całodzienny przejazd przez Niemcy i Czechy. Powrót do Zabrza w godzinach nocnych.

Koszt pielgrzymki : 500 euro + 1000 zł

Świadczenia w cenie:

 • podróż autokarem ponad 8000km,
 • opieka pilota-przewodnika,
 • ubezpieczenie NW i KL
 • 13 noclegów,13 śniadań,13 obiadokolacji,
 • opiekę duszpasterską.

Cena nie zawiera:

opłat za wstępy, rejsy statkiem, opłaty w sanktuariach, statek do Afryki – ok 50 euro (razem ok. 80euro).

ORGANIZATOR: 
GRUPA PIELGRZYMKOWA IM ŚW JANA PAWŁA II PRZY PARAFII ŚW JADWIGI W ZABRZU
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl
ZAPISY: 
STANISŁAW ULANICKI tel. +48 508 231 452, stanislaw.ulanicki@gmail.com


foto

 WYCIECZKA DO LWOWA i na przedwojenne ZIEMIE RP
od 25 maja – 28 maja 2017r.

Czwartek 25 maja:

 • 12.00 planowane spotkanie w Mościskach.
  zwiedzanie Mościsk:
  Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy – sanktuarium maryjne (Msza Św. ?) .
  Kościół parafialny pw. Św. Jana Chrzciciela.
 • 14.00 – obiad w Mościskach u księdza na plebani.
  Stary polski cmentarz z pochówkiem 111 Żołnierzy Wojska Polskiego poległych
  we wrześniu 1939 roku, przebijających się do oblężonego Lwowa.
 • 16.00 – zwiedzanie Gródka Jagielońskiego.
  Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
  Drewniana cerkiew pw. Św. Jana (1755 r.)
  Zespół pofranciszkański.
 • 18.30 – planowany przyjazd do Lwowa.
 • 19.00 – zakwaterowanie w hotelu.
  Czas wolny.

Piątek 26 maja:

 • 7.30 – 8.30 śniadanie w hotelu.
  Robimy koło: Lwów – Kamionka Strumiłowa – Radziechów – Czerwonograd –
  – Żółkiew – Lwów = 170 km.
  zwiedzanie:
  Kamionki Strumiłowej (35 km od Lwowa).
  Radziechowa ( jeszcze 30 km)
  Czerwonograd (przed wojną Krystynopol) (jeszcze 35 km)
  Sokal (jeszcze 15 km.)
  Wracamy przez Żółkiew do Lwowa.
 • 16.00– obiad możemy zjeść w Sokalu.
 • 8.40 – wyjazd do Kamionki Strumiłowej –
  – sanktuarium Pana Jezusa Konającego z Nwego Milatyna (Msza Św. ?) .
  Kamionka Strumiłowa: starówka, kościół pw. Wniebowzięcia NMP, drewniana cerkiew Św. Mikołaja
  (1667r.), cerkiew pw. Narodzenia Bogarodzicy, stary polski cmentarz (zapalimy znicze).
  Radziechów: stara zabudowa miasta (gmach Sokoła, Dom Ludowy, willa lekarza Barucha Milgrama),
  przechadzka po parku pałacowym (Mierów), drewniana cerkiew pw.Św. Mikołaja,
  stary polski cmentarz (zapalamy znicze i wiążemy wstążki biało-czerwone).
  Czerwonograd (Krystynopol): zespół klasztory Bernardynów, klasztor Bazylianów, pałac Potockich, stary
  cmenntarz ( zbiorowa mogiła polskich Żołnierzy z 1919r.). Sokal – sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej.
  zwiedzamy: starówka, kościół rzymsko – katolicki, cerkiew pw. św. Piotra i Pawła,
  cerkiew pw. św. Mikołaja, klasztor Bernardynów.
  Żółkiew – siedziba rodzinna Żółkiewskich i Sobieskich –
  – sanktuarium Matki Bożej Żółkiewskiej.
  zwiedzamy: kościół pw. św. Wawrzyńca, cerkiew pw. Serca Pana Jezusa, starówka,
  synagoga, kościół podominikański.
 • 20.00 planowany powrót do Lwowa.

Sobota 27 maja:

 • 7.30 – 8.30 Śniadanie w hotelu.
 • 9.00 – odjazd na Cmentarz Łyczakowski.
 • 9.15 – zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego, Cmentarza Obrońców Lwowa i Cmentarza
  Powstańców Styczniowych.
 • 12.00 – odjazd ze cmentarza.
 • 12.15– zwiedzanie sanktuarium Św. Antoniego na Łyczakowie (Msza Św. ?) .
 • 13.30 – odjazd do centrum miasta.
  zwiedzanie starówki: kościół Dominikański, wschodnia pierzeja zabudowań
  obok Ratusza.
 • 14.30 – obiad we Lwowie.
 • 16.15 – 17.00 – czas relaksu w hotelu.
 • 17.15 – zwiedzanie Opery Lwowskiej.
 • 18.00 – spektakl w Operze.
 • 21.00 – 24.00 Obiadokolacja z muzyką i potańcówką w kawiarni „Premiera Lwowska”
  przy ul. Ruskiej 16.

Niedziela 28 maja:

 • 8.00 – 9.00 śniadanie w hotelu.
 • 9.10 – 9.25 wykwaterowanie się z hotelu i znoszenie bagażu do autokaru.
 • 9.30 – zwiedzanie Lwowa: centralnych ulic miasta – Wały Hetmańskie, aleje Akademickie,
  Kawiarnia Szkocka, stary główny gmach uniwersytetu lwowskiego, ul. Stefana Batorego.
 • 11.30– Msza Św. w Katedrze lwowskiej (suma).
 • 12.40 – zwiedzanie Katedry.
 • 13.00 – zwiedzanie kaplicy Boimów.
 • 13.20 – zwiedzanie: zabudowy obok Ratusza, zwiedzanie Katedry Ormiańskiej, ul. Ormiańska.
 • 15.00 – obiad.
 • 16.00 – zwiedzanie Kościoła i klasztoru Bernardynów.
 • 16.30 – czas wolny.
 • 17.30 – odjazd na hurtownię spożywczą „Skrzynia” (ul. Gródecka 179).
 • 19.00 – odjazd do Polski.

Świadczenie zawarte w cenie:

 • Przejazd autokarem klasy LUS
 • 3-noclegi 3-śniadania 3-obiady 1-obiadokolacja
 • Ubezpieczenie NW
 • Opieka pilota-przewodnika
 • Opieka duszpasterska

CENA 56O ZŁ
JEST POTRZEBNY WAŻNY PASZPORT
ORGANIZATOR:
GRUPA PIELGRZYMKOWA IM ŚW JANA PAWŁA II PRZY PARAFII ŚW JADWIGI W ZABRZU
ZAPISY:
STANISŁAW ULANICKI tel. +48 508 231 452


 

ulanicki plan

PIELGRZYMKI/WYCIECZKI 2016

Planowane do zorganizowania przez Grupę Pielgrzymkową im. Świętego Jana Pawła II przy Parafii Św. Jadwigi w Zabrzu

 1. Rok Miłosierdzia: Łagiewniki – Sanktuarium Św. Jana Pawła II
  30.04.2016 – 1 dniowa
 2. 1050 Lat Przyjęcia Chrześcijaństwa przez Polskę: Licheń – Gniezno
  20-22.05 – 3 dniowa
 3. SANKTUARIA: Elbląg – Malbork – Toruń – kanał Elbląski
  23-26.06.2016 – 4 dniowa
 4. SANKTUARIA: Gidle – Św. Anna – Częstochowa
  27.08.2016 – 1 dniowa
 5. SANKTUARIA: Zielona Hora – Wiedeń – Mariazell (zależy od sytuacji politycznej
  w Europie)
  15-18.09.2016 – 4 dniowa
 6. SANKTUARIA: Włodawa – Kodeń – Pratulin
  15-18.09.2016 – 3 lub 4 dniowa
 7. W planie jest wyjazd do Medjugorie – Chorwacja 10 dniowa (data do ustalenia).
 8. Jeżeli będą chętni jest możliwość wyjazdu na spotkanie z Ojcem Świętym do Krakowa.

Daty i szczegóły wyjazdu mogą ulec zmianie.
Przy zapisie będzie pobierana zaliczka.

Szczegółowe informacje: Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452 oraz
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl
e-mail: stanislaw-52@tlen.pl / stanislaw.ulanicki@gmail.com

Spotkania Grupy Pielgrzymkowej im. Świętego Jana Pawła II oraz osób zainteresowanych wyjazdami odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy Św. (godz. 18³º w salce katechetycznej parafii Św. Jadwigi w Zabrzu ul. Wolności 504)

ZAPRASZAMY!!!

jp2


plakat2

1. KODEŃ – miasteczko założone przez Jana Sapiehę w roku 1513. W1550 r. ukończono budowę kaplicy zamkowej. Świadectwem dawnej świetności Kodnia są dziś jedynie kościoły: renesansowa bazylika pw. Św. Anny, gotycki kościół Świętego Ducha i klasyczna kapica pw. Św. Wawrzyńca. Od 1927 r. sanktuarium opiekują się Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.Według podania, obraz kodeński jest malarską kopią figury wyrzeźbionej przez św. Łukasza.Obraz przedstawia Maryję w dostojnej, królewskiej szacie, trzymającą, na lewej ręce, Dzieciątko spowite w długą suknię, w prawej dzierżącą berło – symbol władzy królewskiej.Koronacja obrazu odbyła się 15 VIII 1723 r. Od roku 1875 do 1927 obraz kodeński znajdował się w klasztorze ojców paulinów w Częstochowie.

2. LEŚNA PODLASKA – w trzy lata po objawieniu się obrazu w 1686 r., w „Okopach Leśniańskich” wzniesiony został mały, drewniany kościół. Wkrótce też w Leśnej Podlaskiej powstała parafia. W 1718 r. cudowny obraz przeniesiono do kamiennej kaplicy. W 1726 r. paulinom zostało przekazane prawo patronatu, kościół leśniański i parafia wraz z uposażeniem.W dniu 18 VIII 1963r., w dowód szczególnej czci, cudowny obraz, za zgodą Watykanu, został uroczyście koronowany. Obrzędu dokonali ks. kard. Stanisław Wyszyński i biskup podlaski, Ignacy Świrski.

3. PRATULIN – pierwotny, drewniany kościół zbudowany został w XVIw. W 1676 r. w Pratulinie utworzono parafię. Obecny, neoklasycystyczny kościół murowany, wybudowany został kosztem Tadeusza Mostowskiego, parafian i proboszcza, ks. Franciszka Szemiotha w 1838 r. Ponieważ miejscowi katolicy popierali unitów w dążeniu do uniezależnienia się od kościoła prawosławnego, kościół ten, w 1875 r. zamieniony został, siła, przez Rosjan, na cerkiew prawosławną. W 1908 r. przywrócono parafię. Po kasacji kościoła unickiego, drewniana świątynia, z nakazu Rosjan, została w 1886 r. rozebrana.6 X 1996 r. Ojciec Święty, Jan Paweł II, beatyfikował męczenników unickich z Pratulina, którzy oddali swoje życie w obronie świątyni, swego katolicyzmu i trwania w kościelnej jedności z papieżem.

4. WŁODAWA-ORCHÓWEK – pierwszy kościół pw. św. Jana Jałmużnika został wzniesiony w Orchówku w 1502 r. Parafia erygowana została w 1506 r. Obecny kościół wzniesiony został w latach 1770 – 1780. Zniszczony w czasie I wojny światowej, odbudowany został w latach 1923 – 1940. Obraz Madonny przywieźli do Orchówka, w 1610 r., ojcowie augustianie. Trudno dokładnie ustalić, kiedy zaczęło traktować wizerunek Marii z Orchówka jako cudowny. Obraz, po roku 1867, po wywiezieniu augustianów z Orchówka i likwidacji parafii, rozpoczął przeszło półwiekową tułaczkę. Wizerunek Matki Boskiej wrócił na swe pradawne miejsce 13 VI 1931 r. dziś cudowny obraz Matki Boskiej Pocieszenia, znajduje się w głównym ołtarzu.Koronacja Matki Bożej Orchowskiej odbyła się 2 IX 1990 r. Dokonał jej nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Józef Kowalczyk.

5.WARSZAWA – ŚWIĄTYNIA OPATRZNOŚCI BOŻEJ – Wzniesienie Świątyni uchwalili w 1791r. posłowie Sejmu Czteroletniego w podzięce za Konstytucję. (msza św.)

6. ZWIEDZIMY JABŁECZNA-MONASTER ŚW. ONUFREGO Rok założenia Monasteru 1592r.

W każdym dniu będziemy uczestniczyć we mszy świętej. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
TERMIN : 14-17.09.2016 r.
CENA PIELGRZYMKI: 460 zł (w zależności od ilości uczestników cena może ulec zmianie)
W cenie pielgrzymki:
– przejazd luksusowym autokarem
– opieka : pilota, przewodnika, księdza
– ubezpieczenie NNW
– 3 noclegi
– posiłki: 3- śniadania , 3-obiadokolacje

Organizator:

Grupa Pielgrzymkowa im.Św. Jana Pawła II przy Parafi Św. Jadwigi w Zabrzu ul. Wolności 504
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl
Zgłoszenia: Stanisław Ulanicki tel. +48 508 231 452
Wyjazd uczestników Pielgrzymki dnia 14.09.2016r. godz. 5:00 parking przy Kościele Św. Jadwigi w Zabrzu (Parking LIDL)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


wycieczka

1. TORUŃ – zwiedzamy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
o architekturze gotyckiej, który wznieśli franciszkanie w XIV w. możemy tam podziwiać malarstwo ściennie, rzeźby średniowieczne, barokowy ołtarz główny, ołtarze boczne oraz przepięknie zdobioną ambonę a także organy kościelne z początku XVI w.
Katedrę pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty mnóstwo kolorowych witraży oraz zabytkowych dzieł sztuki, tu właśnie w katedrze św. Janów w 1473r. ochrzczono Mikołaja Kopernika.
Świątynie pod wezwaniem Marii Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II
Na zakończenie pobytu w Toruniu skosztujemy słynnych Toruńskich Pierników.

2. KANAŁ ELBLĄSKI – CZAS REJSU OKOŁO 4,5 GODZ
Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajduje się min system 5ciu pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy w/w jeziora. Statek odpływa z przystani przy pochyli „Buczyniec”.

3. GIETRZWAŁD – miejsce to stało się sławne dzięki objawieniom Matki Bożej, które miały miejsce 19 lat po Lourdes i trwały od 27 VI do 16 IX 1877 r. wizjonerkami były 13-letnia Justyna Szafrańska
i 12-letnia Barbara Samulowska obie pochodziły z ubogich polskich rodzin – Matka Boża przemówiła do nich, co podkreślił ks. Franciszek Hipler
w języku takim jakim mówili w Polsce.
Gietrzwałd jest miejscem gdzie dokonują się liczne cuda.
10 IX 1967 r. Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński koronował obraz .
Od 1970 r. Świątynia jest bazyliką.

4. ŚW. LIPKA – odwiedzimy Sanktuarium Matki Świętolipskiej – Matki Jedności Chrześcijan. Sanktuarium Maryjne jest zwane Częstochową Północy.
Ołtarz główny to wizerunek Matki Bożej Świętolipskiej, jest to kopia Matki Bożej Śnieżnej
z Rzymu. Ołtarz główny i boczne, kunsztownie wykonane tabernakulum, organy freski w kościele
i krużgankach, piękną kutą bramą i inne liczne dzieła artystycznego kowalstwa, rzeźby wykonane
z drewna i kamienia oraz obrazy na płótnie.
Ozdobą bazyliki są barokowe organy z ruchomymi figurkami wykonane w 1721 r.
Sanktuarium jest Bazyliką Mniejszą.

5. W planie jest zwiedzanie zamku w Malborku (dodatkowo płatne)

W każdym dniu będziemy uczestniczyć we mszy świętej. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
TERMIN : 23 – 26.06.2016 r.
CENA PIELGRZYMKI: 560 zł (w zależności od ilości uczestników cena może ulec zmianie)
W cenie pielgrzymki:
– przejazd luksusowym autokarem
– opieka : pilota, przewodnika, księdza
– ubezpieczenie NNW
– 3 noclegi
– posiłki: 3- śniadania , 3-obiadokolacje

Organizator:

Grupa Pielgrzymkowa im.Św. Jana Pawła II przy Parafi Św. Jadwigi w Zabrzu ul. Wolności 504
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl
Zgłoszenia: Stanisław Ulanicki tel. +48 508 231 452
Wyjazd uczestników Pielgrzymki dnia 23.06.2016r. godz. 4:00 parking przy Kościele Św. Jadwigi w Zabrzu (Parking LIDL)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


 

PIELGRZYMKI/WYCIECZKI 2015

Planowane do zorganizowania
przez Grupę Pielgrzymkową im. Świętego Jana Pawła II
przy Parafii Św. Jadwigi w Zabrzu

1. Pielgrzymka 1-dniowa. Szlak Papieski Wieliczka, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – Łagiewniki (07.02.2015)

2. Pielgrzymko – wycieczka 1-dniowa. Góra Św. Anny, Wrocław – zwiedzanie oceanarium Afrykarium (25.04.2015)

3. Pielgrzymka 3-dniowa. Licheń – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Sanktuarium św. Józefa (22.05 – 24.05.2015)

4. Pielgrzymka 14-dniowa. Włochy – Sycylia (07.06-20.06.2015)

5. Pielgrzymka parafialna 1-dniowa. Częstochowa – Leśniów – Gidle (28.08.2015)

6. Pielgrzymka 1-dniowa do Sanktuariów: Turza Śląska – Pszów – Rudy + Branica (o ile czas pozwoli) (26.06.2015)

7. Druga część Pielgrzymki na Podlasie 4 lub 5-dniowa. Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej – Studzieniczna – Sanktuarium Matki Bożej Kościoła – Sejny Sanktuarium Nawiedzenia N.M.Panny (jeżeli będzie możliwość zwiedzimy Wilno Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, msza św. i Litwa kościół Św. Ducha – 1 dzień dodatkowo) (17.09 – 20.09.2015)

8. Jeżeli będą chętni możemy zorganizować 3-dniowy wyjazd do Wiednia i Mariazell.

Szczegółowe informacje: Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452 oraz
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl
e-mail: stanislaw-52@tlen.pl / stanislaw.ulanicki@gmail.com

Spotkania Grupy Pielgrzymkowej im. Świętego Jana Pawła II oraz osób zainteresowanych wyjazdami odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy Św. (godz. 18³º w salce katechetycznej parafii Św. Jadwigi w Zabrzu ul. Wolności 504)

Daty i szczegóły wyjazdu mogą ulec zmianie. Przy zapisie będzie pobierana zaliczka.

jp2


foto

Program pielgrzymki:

 1.SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ RÓŻANOSTOCKIEJ
Kościół, zbudowany przez dominikanów, konserwowany w 1785 roku, był w ich ręku do 1846 roku, później w posiadaniu
księży diecezjalnych, od 1866-1915, we władaniu prawosławnym. W 1918 roku odzyskany został przez katolików i w roku
następnym przekazany księżom salezjanom. Kościół zbudowany jest w stylu barokowym, a jego dwa ołtarze mają
dekoracyjne ornamenty barokowe.
2. SUCHOWOLA – IZBA PAMIĘCI KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI W SUCHOWOLI
Izba muzealna, znajdująca się w Suchowoli z siedzibą przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Jej zbiory poświęcone są
osobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Izba została otwarta w 1986 roku. Jej siedzibą są pomieszczenia plebanii. W zbiorach
znajdują się pamiątki po kapłanie, m.in. jego portrety, zdjęcia oraz legitymacja szkolna. Eksponowany jest również stół z
prosektorium w Białymstoku, na którym dokonano sekcji zwłok zamordowanego.
3. STUDZIENICZNA – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ MATKI KOŚCIOŁA
Kult Matki Bożej Studzienicznej sięga końca XVII w. Z trzech obrazów,które znajdowały się w sanktuarium, obraz ostatni,
przedstawiający Matkę Bożą Częstochowską, jest najbardziej czczony. Powstał on w połowie XVIII w. Jego twórca jest
nieznany. Namalowany został na płótnie i przymocowany do drewnianej tablicy. W roku 1995 został koronowany. Od tego
czasu posiada drogocenną suknię i korony papieskie. W 1999 r., podczas pielgrzymki do ojczyzny, Ojciec Święty, Jan Paweł
II, odwiedził sanktuarium w Studzienicznej jako pielgrzym i modlił się w kaplicy na wyspie.
4. SEJNY – SANKTUARIUM NAWIEDZENIA N.M.PANNY
Od 1610 kościół klasztorny w Sejnach był miejscem pielgrzymkowym i odpustowym. Szczególną czcią otaczano tutaj
Maryję. Na początku XVII w. do klasztoru sprowadzono słynącą łaskami drewnianą figurę Matki Bożej z Dzieciątkiem,
którą początkowo opiekowali się dominikanie, a od XIX w. księża diecezjalni. Kult maryjny osłabł w okresie
międzywojennym w związku z marginalizacją znaczenia kościoła podominikańskiego oraz jego peryferyjnym i
przygranicznym położeniem. Odrodzenie sanktuarium w Sejnach nastąpiło w latach 70. XX wieku. Wpływ na to miały
podniesienie kościoła parafialnego do rangi bazyliki mniejszej w 1973 oraz koronacja figury Matki Boskiej Sejneńskiej w
1975.
5. SOKÓŁKA – PAR. POD WEZWANIEM ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO
Par. pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w którym 12.10.2008 r. w czasie mszy św. wydarzył się cud
Eucharystyczny, od tej też chwili występują uzdrowienia fizyczne z chorób, ale też wiele przemian wewnętrznych – słowa
ks. Stanisława Gniedziejko.
6. WIGRY – KLASZTOR KAMEDUŁÓW
We wsi znajduje się kościół i były klasztor zakonu kamedułów. Na terenie klasztoru można zwiedzić Apartamenty i Kaplicę
Papieską., Krypty w Kościele, Wieżę Zegarową, Wystawy oraz czytelnię Jana Pawła II, ufundowaną po jego noclegu na
terenie klasztoru w 1999 r. Późnobarokowy kościół jest ciągle użytkowany. Odbywają się w nim również koncerty chorału
gregoriańskiego. Krypta kościelna zawiera ponad 40 zamurowanych wnęk z ciałami zmarłych eremitów.
7. JEST MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU DO WILNA (dodatkowo płatne).
W każdym dniu będziemy uczestniczyć we mszy świętej.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
TERMIN: 17.09 – 20.09.2015
CENA PIELGRZYMKI: 500,00 płatne przy 52 os.
W cenie pielgrzymki:
• Przejazd komfortowym autokarem;
• Opieka: pilota, przewodnika i księdza;
• Ubezpieczenie NNW;
• Noclegi – 3;
• Posiłki: śniadania – 3, obiadokolacje – 3
ORGANIZATOR: Grupa Pielgrzymkowa im. Świętego Jana Pawła II przy Parafii Św. Jadwigi w Zabrzu, ul. Wolności 504.
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl
Zgłoszenia: Stanisław Ulanicki +48 508 231 452
Wyjazd uczestników Pielgrzymki dnia 17.09.2015 o godz. 4°° parking przy Kościele Św. Jadwigi w Zabrzu (Parking LIDL)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Spotkania Grupy Pielgrzymkowej im. Świętego Jana Pawła II oraz osób zainteresowanych wyjazdami odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy Św. (godz. 18³º w salce katechetycznej parafii Św. Jadwigi w Zabrzu ul. Wolności 504)

Daty i szczegóły wyjazdu mogą ulec zmianie. Przy zapisie będzie pobierana zaliczka.


foto sycylia
Program pielgrzymki:

I dzień – 4.06
15:00 -zbiórka uczestników i odjazd z Zabrza. Przejazd przez Czechy, kolacja w Lechowicach. Nocny przejazd przez Austrię.

II dzień – 5.06
Przyjazd do Włoch .Przerwa śniadaniowa, przejazd do CHioggii, rejs statkiem do Wenecji. Zwiedzanie wyspy ,rejs powrotny do
Chioggii. Przejazd na Riwierę Rimini, zakwaterowanie w hotelu, spacer po plaży, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

III dzień – 6.06
Śniadanie. Przejazd do Asyżu: zwiedzanie sanktuarium Św. Franciszka i Św. Klary ,Porziumcuoli w Dolnym Asyżu. Odwiedzenie
sanktuarium Św. Rity. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

IV dzień – 7.06
Śniadanie. Wyjazd do Rzymu .Anioł Pański na Pl.Św.Piotra, spacer ulicami Wiecznego Miasta śladami zabytków starożytnego i
barokowego Rzymu: Forum Romanum, Coloseum, Pl. Wenecki, Kapitol, Kościół polski Św. Stanisława. Powrót do hotelu. Obiadokolacja,
nocleg.

V dzień – 8.06
Śniadanie. Wjazd na Montecassino -zwiedzenie Bazyliki Św. Benedykta, Cmentarza Żołnierzy Polskich, msza za Ojczyznę. Wjazd na
Wezuwiusz, podziwianie panoramy Zatoki Neapolitańskiej, krateru wulkanicznego i okolic. Przejazd na Połwysep Sorrentański,
zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, spacer po mieście. Nocleg.

VI dzień – 9.06
Śniadanie. Rejs statkiem na wyspę Capri. Spacer urokliwymi uliczkami, podziwianie piękna przyrody śródziemnomorskiej. Rejs
powrotny do Sorrento. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

VII dzień – 10.06
Śniadanie. Wyjazd do Pompei: zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, msza św. Zwiedzanie wykopalisk starożytnego
miasta. Przejazd do Salerno. Zwiedzanie Katedry Św. Mateusza, spacer promenadą Zatoki Salerniańskiej. Przejazd do hotelu,
obiadokolacja. Nocleg.

VIII dzień – 11.06
Śniadanie. Przejazd do Villa San Giovani, przeprawa promowa do Messyny. Zwiedzanie Taorminy-najpiękniejszego miasta na Sycylii,
spacer uliczkami śladem starożytnych i średniowiecznych zabytków. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Spacer po
okolicy. Nocleg.

IX dzień – 12.06
Śniadanie. Wjazd na Etnę-największy wulkan Europy, podziwianie panoramy Zatoki Messyńskiej i przyrody powulkanicznej. Przejazd
do Syrakuz: zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Spacer po starożytnej części miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja.
Nocleg.

X dzień – 13.06
Śniadanie. Wycieczka do Agrigento, zwiedzanie Doliny Świątyń, spacer promenadą Morza Śródziemnego. Przejazd do stolicy wyspy –
Palermo, zwiedzanie Katedry Św. Januarego, spacer ul.Emanuela II do portu. Podróż powrotna do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

XI dzień – 14.06
Śniadanie. Wyjazd do Messyny, rejs powrotny do Villa San Giovani. Przejazd przez Kalabrię do Apulii. Obiadokolacja i nocleg w San
Giovani Rotondo.

XII dzień – 15.06
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej i Sw. Ojca Pio, msza św. Przejazd do Lanciano -miejsca cudu
eucharystycznego .Przejazd do Sanktuarium Oblicza Chrystusa w Manopello. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma Sióstr Nazaretanek
w Loreto. Spacer na Cmentarz Żołnierzy Polskich. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po mieście, nocleg.

XIII dzień – 16.06
Śniadanie. Msza św. w Sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej, zwiedzenie bazyliki. Wyjazd z Loreto. Przejazd piękną trasą wzdłuż
Adriatyku do Grot Frasassi -największych w Europie.
Podróż powrotna do Polski. Po drodze odwiedzenie Sanktuarium Św. Antoniego w Padwie. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.
XIV dzień – 17.06
Przyjazd do Polski w godzinach dopołudniowych.
Koszt wycieczki: 2.300 zł. + 120 EURO (opłata za wstępy ,promy, czekponty i parkingi);

Cena może ulec zmianie, w zależności od ilości osób.

Świadczenia:
-przejazd autokarem /barek, toaleta, wifi, video/,
-opieka pilota-przewodnika,
-ubezpieczenie NW i KL,
-zakwaterowanie w pokojach 2-3os.
-11 śniadań i 11 obiadokolacji.
Należy zabrać ze sobą dowód os. lub paszport, lekarstwa własne, okulary słoneczne, nakrycie głowy, kurtkę przeciwdeszczową, strój
kąpielowy.

Szczegółowe informacje: Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452 oraz
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl
e-mail: stanislaw-52@tlen.pl / stanislaw.ulanicki@gmail.com

Spotkania Grupy Pielgrzymkowej im. Świętego Jana Pawła II oraz osób zainteresowanych wyjazdami odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy Św. (godz. 18³º w salce katechetycznej parafii Św. Jadwigi w Zabrzu ul. Wolności 504)

Daty i szczegóły wyjazdu mogą ulec zmianie. Przy zapisie będzie pobierana zaliczka.


WŁOCHY 11 DNI – WYPOCZYNEK + ZWIEDZANIE 

it
17.07.2014 – 27.07.2014
PROGRAM:
DZIEŃ 1  POLSKA – WŁOCHY
Wyjazd wg wcześniej ustalonej godziny. Przejazd przez Czechy i Słowacje.
DZIEŃ 2  PADWA
Przyjazd do Padwy, miasta Św. Antoniego. Nawiedzimy Bazylikę Św. Antoniego, odwiedzimy grób Świętego. Msza św, Potem podejdziemy pięknymi uliczkami do centrum Padwy, zobaczymy Ratusz i słynny uniwersytet, jeden z najstarszych w Europie. Następnie kontynuacja podróży do Anzio. Obiadokolacja i nocleg lub FLORENCJA
Przejazd w kierunku Florecji. Zwiedzanie z przewodnikiem pięknego miasta Renesansu: katedra (czwarta pod względem wielkości –  na świecie), dzwonnica Giotta (z XIVw), Babtysterium ze słynnymi „Drzwiami z Raju” (sceny ze starego testamentu), spacer na  najpiękniejszy plac we Włoszech – Piazza Della Signoria z Palazzo Vecchio, fontanną Neptuna, Loggią oraz imponującymi posagami.  Zwiedzanie największego kościoła Florencji – Bazyliki S.Croce – z ciekawymi witrażami, najsłynniejszymi pomnikami nagrobnymi,  wspaniałymi freskami Giotta oraz z licznymi kaplicami bogatymi w dzieła sztuki. Przyjazd do hotelu nad Morzem Tyrreńskim w  miejscowości Anzio. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3- 9 ANZIO
Dni wolne na wypoczynek. Dla chętnych wycieczki fakultatywne:
• całodzienny wyjazd na zwiedzanie Rzymu
• wycieczkę na Monte Casino
• wycieczkę na wyspę Capri
• wyjazd do starożytnych Pompei.
DZIEŃ 10  WENECJA
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd do Wenecji. Przesiadka na tramwaj wodny vaporetto. Rejs kanałem Grande  wzdłuż licznie zbudowanych kamienic i pałaców do Placu św. Marka – dawniej miejsce wielkich uroczystości religijnych i  politycznych. Zwiedzanie: Bazylika i Plac św. Marka, Most Westchnień, imponujący Pałac Dożów z licznymi krużgankami i ciekawą  historią (zwiedzanie z zewnątrz), spacer wąskimi uliczkami Wenecji do zabytkowego Mostu Rialto.
DZIEŃ 11
Przejazd do kraju. Powrót w późnych godzinach popołudniowych.
CENA: 1650,00
CENA OBEJMUJE :
– przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, video, WC);
– zakwaterowanie na 6 noclegów w hotelu 3*** nad Morzem Tyrreńskim w kurorcie nadmorskim Anzio (ok.60 km na południe od
Rzymu);
– wyżywienie: 6 śniadań kontynentalnych, 6 obiadokolacji;
– opiekę pilota ;
– ubezpieczenie;
CENA NIE OBEJMUJE :
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, komunikacji miejskiej w Rzymie, przejazdu włoską koleją, wycieczki na wyspę Capri,
Pompei oraz za przewodników miejscowych  ok. 80 EURO.
– napoi do obiadokolacji
– innych świadczeń nie zawartych w programie.
UWAGI :
Biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne , przejścia graniczne, blokady, strajki).
Biuro informuje , iż program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Uczestnicy muszą posiadać dowód osobisty / tymczasowy dowód osobisty lub paszport.
Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych.
Szczegółowe informacje:
Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452 
stanislaw-52@tlen.pl
stanislaw.ulanicki@gmail.com

SZLAKIEM SANKTUARIÓW – PODLASIA

podlasie

Pielgrzymka 4 dniowa

ŚWIĘTA WODA – BIAŁYSTOK – SOKÓŁKA – SUPRAŚL – TYKOCIN

25-28.09.2014

1. ŚWIĘTA WODA     – sanktuarium Matki Bożej Bolesnej z cudownym źródełkiem, które
wytrysnęło w miejscu wskazanym przez Matkę Bożą. Znajduje się tam również cudowny
obraz Matki Bożej Bolesnej, który przedstawia modlącą się Maryję ze łzami na policzkach i
sztyletem wbitym w piersi. Obraz powstał w XIII wieku.

2. BIAŁYSTOK     – sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w którym jest czczony obraz
(wierna kopia obrazu Ostrobramskiego) koronacji dokonał Kard. Franciszek Macharski dnia
05.06.1995r. Oczywiście nawiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w którym złożono
szczątki sługi Bożego Ks. Michała Sopoćki (spowiednika siostry Św. Faustyny).

3. SOKÓŁKA     – par. pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w którym 12 października
2008r. W czasie mszy św. wydarzył się cud Eucharystyczny, od tej też chwili występują
uzdrowienia fizyczne z chorób, ale też wiele przemian wewnętrznych – słowa ks. Stanisława
Gniedziejko.

4. SUPRAŚL     – zwiedzimy Monaster Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Męski klasztor
ufundowany przez Aleksandra Chodkiewicza w latach 1503 – 1511.

5. TYKOCIN     – Zamek z XV zbudowany przez króla Polski Zygmunt August. Król August II
Mocny ustanowił na zamku najwyższe Polskie odznaczenia Order Orła Białego.
Zwiedzimy Synagogę Wielką, która powstała w 1642 roku oraz nawiedzimy zabytkowy
Kościół Świętej Trójcy w Tykocinie.

W każdym dniu będziemy uczestniczyć we mszy świętej.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMIN:  25-28.09.2014

CENA PIELGRZYMKI: 380,00 płatne przy 42 os. (możliwe raty)

W cenie pielgrzymki:
• Przejazd komfortowym autokarem;
• Opieka: pilota, przewodnika i  księdza;
• Ubezpieczenie NNW;
• Noclegi – 3
• Posiłki: śniadania 3 obiadokolacje 3

Szczegółowe informacje:
Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452 
stanislaw-52@tlen.pl
stanislaw.ulanicki@gmail.com

PIELGRZYMKI/WYCIECZKI 2014

Planowane do zorganizowania przez Grupę Pielgrzymkową im. Świętego Jana Pawła II przy Parafii Św. Jadwigi w Zabrzu
1. Zabawa karnawałowa –  „Biała Róża” (11.01.2014) lub Zielona z kuligiem  (22.02.2014) 
2. Wyjazd na kanonizacje Św. Jana Pawła II do Watykanu 
Termin: 24.04.2014 – 27.04.2014  (4 lub 5 dniowy)
3. Wyjad na kanonizacje Św. Jana Pawła II na Błonie Krakowskie – Łagiewniki
Termin: 27.04.2014 (1 dniowa)
4. Pielgrzymka do Św. Jadwigi w Trzebnicy  z okazji rocznicy 85 lat nasej Parafaii
Termin: 24.05.2014 (1 dniowa)
5. Pielgrzymka szlakiem Alpejskich Sanktuariów
Austria – Szwajcaria – Niemcy/Mariazell – Altotting  – Monachium – Sankt Gallen  – 
Rheinfall – Einsiedeln – Lucerna – oraz do Św. Jadwigi w Andechs – rejs statkiem po 
jeziorze Lugano
Termin: 07.06.2014 – 14.06.2014 (8 dniowa)
6. Pielgrzymka Parafialna do Częstochowy
Termin: 30.08.2014  (1 dniowa)
7. Pielgrzymka  Sokółka   –   Cud   Eucharystyczny   –   Święta  Woda   –   Sankt.   Matki   Boej 
Bolesnej – Supraśl Sankt. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny – Białystok 
Termin: 25.09.2014 – 28.09.2014 (4 dniowa)
8. W planie jest możliwość zorganizowania wczasów 10 dniowych  Włochy  – Anzio  lub 
Czarnogóra druga połowa lipca 2014 zależy od ilości wczasowiczów.
Szczegółowe informacje:
Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452 oraz
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl, 
e-mail: stanislaw-52@tlen.pl
stanislaw.ulanicki@gmail.com 
Spotkania Grupy Pielgrzymkowej im. Świętego Jana Pawła II oraz osób zainteresowanych wyjazdami odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy Św. (godz. 18³º w salce katechetycznej parafii Św. Jadwigi w Zabrzu ul. Wolności 504)
Szczegóły wyjazdu mogą ulec zmianie

ALPEJSKIE SANKTUARIA MARYJNE 

alpejskie

WIEDEŃ – MARIAZELL – ANDECHS – EINSIEDELEN – HERRENCHIEMSEE – ST.GALLEN – GARMISCH- PARTENKIRCHEN – HOHENSCHWANGAU – NEUSCHWANSTEIN – ALTÖTTING – MONACHIUM

01.06.2014 – 08.06.2014

DZIEŃ 1    WIEDEŃ 
Wyjazd wg wcześniej ustalonej godziny. Przejazd do Wiednia. W programie zwiedzania : wzgórze Kahlenberg, czyli „polskie wzgórze”.  Zwane tak, od czasu bitwy z udziałem polskich wojsk pod dowództwem Jana III Sobieskiego. Objazd tzw Ringiem, gdzie zobaczymy m.in. :
Nowy Ratusz, Parlament, Teatr Zamkowy, Muzeum Historii Sztuki, Wiedeńska Opera Państwowa,. Zobaczymy również wspaniałe ogrody
pałacu Schönbrunn, Katedrę św. Stefana. Przejazd do Mariazell. Obiadoklacja i nocleg.
DZIEŃ 2    MARIAZELL – ANDECHS
Śniadanie. Dojazd do Sanktuarium Matki Boskiej Austrii, Ludów Słowiańskich i Węgier oraz Bazyliki Narodzenia NMP. Msza św. Przejazd
do Andechs i zwiedzanie klasztoru benedyktyńskiego i jego kościołów , postawionych w miejscu dawnego zamku Andechs. To właśnie
z tego miejsca pochodziła św. Jadwiga. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3    HERRENCHIMSEE
Msza św. Śniadanie. Przejazd do Einsiedelen. Po drodze wyprawa na wyspę Herreninsel i spacer po kompleksie parkowo- zamkowym  „baśniowego” Herrenchiemsee, największego zamku króla Bawarii , Ludwika II. Kontynuacja drogi w kierunku hotelu. Zakwaterowanie  w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 4    EINSEDELEN – ST.GALLEN
Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszego sanktuarium maryjnego w Szwajcarii wraz z zbytkową Kaplicą Łask ze słynną figurka Czarnej  Madonny. Msza św. Potem przejazd do St.Gallen, gdzie zobaczymy późnobarokowy zespół budynków opactwa (z XVIII wieku) zbudowany  w miejscu średniowiecznego klasztoru benedyktynów, z zachowaną kryptą z X wieku. Założycielem kantonu był mnich św. Gall (Gaweł),  który traktował to miejsce jako swoją pustelnię . Opactwo jest doskonałym przykładem wielkiego karolińskiego założenia monastycznego.  Dojazd do hotelu w Garmisch-Partenkirchen. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 5    HOHENSCHANGAU – NEUSCHWANSTEIN – ETTAL
Msza św. Śniadanie. Dalsze zwiedzanie wspaniałych zamków Ludwika II Bawrskiego: Hohenschwangau i Neuschwanstein ( który był  inspiracją dla zamku Walta Disneya).W planach wizyta nad drugim co do wielkości jeziorem Tyrolu – Plansee, gdzie obejrzymy jedno z  najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, czyli klasztor i bazylikę Ettal. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 6    WIESKIRSCHE – ALTÖTTING
Msza św. Śniadanie. Przejazd do Wieskirsche, czyli pięknej rokokowej bazyliki stojącej w …polu. Potem pojedziemy do Altötting – centrum
niemieckiego życia katolickiego. Zobaczymy tam m.in.: słynną Kaplice Łask, Bazylikę św.Anny, Kościół św.Brata Konrada, oraz Panoramę
Ukrzyżowania Chrystusa. Przejedziemy też do Marktl Am Inn- miejsca urodzenia Papieża Benedykta XVI. Dojazd do hotelu. Obiadokolacja
i nocleg.
DZIEŃ 7    MONACHIUM
Msza św. Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Monachium. W programie: spacer po ogrodach Pałacu Nymphenburg, przejazd metrem na  Starówkę, wizyta w : Kościele Mariackim- Frauenkirsche, Odeonplatz, Kościele Teatynów( gdzie pochowana jest polska księżniczka Teresa  Kunegunda, córka króla Sobieskiego), Rezydencji Książąt i Królów Bawarskich, Bawarskiej Operze Narodowej. Popołudniu wyjazd  w drogę powrotną do kraju.
DZIEŃ 8
Powrót do Parafii. Zakończenie pielgrzymki.

CENA : 1660,00

CENA OBEJMUJE:
• przejazd autokarem lux (barek, WC, video);
• zakwaterownie: 6 noclegów;
• wyżywienie : 6 śniadań i 6 obiadokolacji;
• opiekę pilota;
• ubezpieczenie;
CENA NIE OBEJMUJE:
• biletów wstępów, taksy klimatycznej + innych atrakcji ( rejsy statkami) – ok.60 euro

Szczegółowe informacje:
Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452 
stanislaw-52@tlen.pl
stanislaw.ulanicki@gmail.com

 


Niech blask

Zmartwychwstania 

Chrystusa Pana

rozświetli codzienność życia 

a pokój, radość i błogosławieństwo

niech obficie wypełnią serce.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Stanisław Ulanicki

 

Zabrze 2014r.


PROGRAM WYJAZDU NA KANONIZACJĘ JANA PAWŁA II

kanonizacja

Termin: 24 – 29.04.2014

1 DZIEŃ – 24.04 – czwartek
Wyjazd , według wcześniej wyznaczonej godziny. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch .
2 DZIEŃ – 25.04 – piątek
Przyjazd do PADWY ; miasta św. Antoniego i św. Justyny. Wizyta w Bazylice św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego. Spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ -26.04 – sobota
Śniadanie. Wyjazd w kierunku RZYMU. Po drodze wizyta w ASYŻU: Bazylika Matki Bożej Anielskiej, Bazylika Sw. Francisz i Sw. Klary. Po krótkim spacerze przez miasto, wyjazd w kierunku Rzymu.
Przyjazd na obrzeza. Przejazd metrem lub autobusem w kierunku Centrum Miasta -WATYKANU. Czuwanie modlitewne.
( program wg informacji podanych przez Watykan poprzedzający uroczystość Kanonizacyjną. )
4 DZIEŃ – 27.04 – niedziela
Udział w Mszy Św. Kanonizacyjnej bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII na placu Św. Piotra.
Po Mszy Świętej ,Zwiedzanie Rzymu komunikacją miejską (dostosowane do uroczystości Kanonizacji) Przejazd do hotelu . Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ – 28.04- poniedziałek
Śniadanie . Przejazd do Wenecji Tramwajem wodnym dotrzemy do historycznego centrum Wenecji. Zobaczymy plac św.
Marka, Pałac Dożów wraz z mostem westchnień , bazylike św. Marka w której znajdują się relikwie św. Marka Ewangelisty. Spacer uliczkami miasta .Wyjazd do kraju.
6 DZIEŃ – 29.04 – wtorek
Powrót do kraju.

CENA ZAWIERA:
– przejazd autokarem klasy Lux ( DVD, WC, cafe-bar, AC)
– 2 noclegi w hotelu **/***
– 2 śniadania, 2 obiadokolacje
– opieka pilota
– ubezpieczenie KL i NNW

CENA 400 zł plus 180 euro

Szczegółowe informacje:
Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452 oraz
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl,
e-mail: stanislaw-52@tlen.pl
stanislaw.ulanicki@gmail.com

 


Zabrze 24.12.2013

W ciszy betlejemskiej stajenki rodzi się Bóq – 

Niech jego przyjście obudzi w nas to co ospałe, 

ożywi naszą wiarę, napełni pokojem i rozpali miłość 

do pełnienia dobra względem naszych bliźnich. 

Królowa, Matka Pięknej Miłości, 

niech czuwa nad nami i wspiera nas swoją opieką

na drogach Miłości w Nowym Roku 2014

 

Z wyrazami serdecznej pamięci

Grupa pielgrzymkowa Jadwiga

Stanisław Ulanicki


WYCIECZKO-PIELGRZYMKA DO LWOWA I NA KRESY

Lwów

TERMIN: 08.09.-14.09.2013

CENA: 1’000,00 zł + 50 EURO

PROGRAM:

LWÓW – OLESKO – POCZAJÓW – KRZEMIENIEC – KAMIENIEC PODOLSKI – CHOCIM – SKAŁA PODOLSKA – BUCZACZ – STANISŁAWÓW

DZIEŃ 1 Wyjazd z Polski wcześnie rano, przekroczenie granicy z Ukrainą. Przyjazd do Lwowa – wieczorne zwiedzanie miasta – wyjazd na Górę Zamkową z Kopcem Unii Lubelskiej, panorama miasta, Teatr Opery i Baletu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania miasta – cmentarz Łyczakowski, cmentarz Orląt Lwowskich, lwowska starówka – rynek, katedra, Kaplica Boimów, Dzielnica Ormiańska, Cerkiew Wołoska, spacer Wałami Hetmańskimi pod pomnik Adama Mickiewicza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 Śniadanie. Wyjazd w kierunku Podola. Przejazd malowniczą trasą, podczas której zobaczymy zamek w Olesku – miejsce urodzin Jana III Sobieskiego, Poczajów – zwiedzanie Ławry Poczajowskiej, Krzemieniec – wizyta w muzeum Słowackiego. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 Śniadanie. Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego – zamek, Stare Miasto, rynek, ratusz, Katedra św. Piotra i Pawła z tureckim minaretem. Przejazd do Chocimia – twierdzy, która strzegła przeprawy na Dniestrze, Okopy Św. Trójcy – pozostałości bastionowych obronnych fortyfikacji. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 Śniadanie. Przejazd przez Skałę Podolską – ruiny zamku, Buczacz – kościół Potockich, Ratusz, Iwano Frankowsk, dawny Stanisławów – spacer po starówce. Wieczorem przekroczenie granicy ukraińsko – polskiej. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 Śniadanie. Przejazd do Leżajska – Klasztor Ojców Bernardynów i Bazylika Zwiastowania NMP z cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia. (lub zamiast Leżajska Kalwaria Pacławska). Wyjazd w drogę powrotną.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem;

 • 5 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2,3 os. z łazienkami, małżeństwa – pokoje 2 os.;

 • 5 śniadań, 5 obiadokolacji;

 • opieka pilota oraz opieka duchowa kapłana;

 • ubezpieczenie KL i NNW

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych;

ZAPISY: PARAFIA ŚW. JADWIGI W ZABRZU – ULANICKI STANISŁAW – 508-231-452

NALEŻY POSIADAĆ DOWÓD OSOBISTY ORAZ WAŻNY PASZPORT!!!


W ROKU WIARY
PIELGRZYMKA DO CHORWACJI

Chorwacja

TERMIN: 16.09.-24.09.2013

CENA: 200 euro + 450 zł.

PROGRAM:

PARK NARODOWY JEZIOR PLITWICKICH + MEDJUGORIE + DUBROWNIK

DZIEŃ 1 Wyjazd o godz.18°°.

DZIEŃ 2 Przyjazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich w Chorwacji – spacer po
najbardziej urokliwym chorwackim parku narodowym (wpisanym na listę UNESCO),
obejmującym 16 jezior połączonych kaskadowo 92 wodospadami. Przejazd do
Medjugorie, objadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 Po Śniadaniu zwiedzanie Medjugorie – miejsca objawień Matki Bożej – Królowej
Pokoju, gdzie w 1981 roku Maryja ukazała się sześciorgo dzieciom. Przejazd na
Górę Podbrdo – miejsce pierwszych objawień.
Udział we Mszy Świętej, Wspólnota Narkomanów, Oaza Pokoju, Cudowny Krzyż,
Sanktuarium Maryjne Jakuba Starszego
. Czas wolny, powrót do pensjonatu,
objadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 Dalszy pobyt w Medjugorie.

DZIEŃ 5 Śniadanie i wyjazd nad morze, po drodze zwiedzanie Dubrownika. Nocleg
i objadokolacja nad morzem.

DZIEŃ 6 Całodniowy wypoczynek nad morzem.

DZIEŃ 7 Całodniowy wypoczynek nad morzem.

DZIEŃ 8 Śniadanie i wyjazd do kraju. Po drodze zwiedzanie wodospadów KRKA.

DZIEŃ 9 Powrót do kraju w godzinach dopołudniowych.

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem klimatyzowanym;

 • 6 noclegów;

 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji;

 • wycieczki do Dubrownika, Medjugorie

 • opieka pilota oraz opieka duchowa kapłana;

 • ubezpieczenie 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • Cena nie zawiera biletów wstępu: 100 kun – Jeziora Plitwickie, Wodospady KRKA + 35 euro przewodnik po Dubrowniku;
  ▼ Jeżeli czas pozwoli to odwiedzimy Mostar lub San Marija Bistryca.

​ZAPISY:

PARAFIA ŚW. JADWIGI W ZABRZU – ULANICKI STANISŁAW – 508-231-452, stanislaw-52@tlen.pl

    


Niech blask

Zmartwychwstania 

Chrystusa Pana

rozświetli codzienność życia 

a pokój, radość i błogosławieństwo

niech obficie wypełnią serce.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Stanisław Ulanicki

 

Zabrze 2013r.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chrystus przychodząc na świat

przynosi radość, dodaje otuchy, 

wlewa nadzieję w serca 

i obdarza nas Swoją Miłością

 

Otwórzmy nasze serca na Jego dary.

Bądźmy prawdziwie świadkami Bożej Miłości. 

 

Niech nigdy nie zabraknie Jej w naszym życiu, 

niech objawia się w czynach wobec drugiego 

człowieka często potrzebującego.

 

Królowa Matka Pięknej Miłości 

niech czuwa nad nami i wspiera swoją opieką na drogach Miłości 

w Nowym Roku

Z serdecznymi pozdrowieniami

Stanisław Ulanicki

 

Zabrze, Boże Narodzenie 2012r.


PIELGRZYMKI, WYCIECZKI 2013

Planowane do zorganizowania przez Grupę Pielgrzymkową im. Błogosławionego Jana Pawła II
przy Parafii Św. Jadwigi w Zabrzu

1. Zabawa karnawałowa – „Biała Róża”
Termin: 12.01.2013
2. Medjugorie (jeżeli będą chętni)
Termin: 28.04.2013 – 04.05.2013 (7 dniowa)
lub
Budapeszt
Termin: 02.05.2013 – 05.05.2013 (4 dniowy)
3. Francja – Paryż – Zamki nad Loarą – Lourdes
Termin: 04.06.2013 – 13.06.2013 (10 dniowa)
4. Wczasy: Włochy Rimini lub Anzio
Termin: 15.07.2013 – 25.07.2011 (11 dniowa)
5. Częstochowa – Gidle
Termin: 31.08.2013 (1 dniowa)
6. Lwów – Kołomyja – Stanisławów – Złoczów – Krzemieniec – Kam. Podolski – Chocim
Termin: 08.09.2013 – 14.09.2013 (7 dniowa)
7. Zakopane – Ludźmierz (obchody Fatimskie – procesja z Figurą M.B.F.)
Termin: 11.10.2013 – 13.10.2013 (3 dniowa)
8. Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa
Termin: 09.02.2013 – 16.02.2013 (8 dniowa)
9. Kalwaria Zebrzydowska
Termin: 25.05.2013 (1 dniowa)

Szczegóły wycieczek mogą ulec zmianie

Szczegółowe informacje: Stanisław Ulanicki tel. 508 231 452
www.wczasopielgrzymki-jadwiga.cba.pl,
www.sw-jadwiga.info zakładka „Grupa Pielgrzymkowa”
 

Spotkania Grupy Pielgrzymkowej im. Błogosławionego Jana Pawła II oraz osób zainteresowanych wyjazdami odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy Św. (godz. 18³º w salce katechetycznej parafii Św. Jadwigi w Zabrzu ul. Wolności 504

20170914_211453_resized
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930